Polecane wydarzenia

A A A
drukujNagrody

Zwycięskie szkoły otrzymały zestaw interaktywny składający się z interaktywnej tablicy Interactive IP Board 85, projektora multimedialnego BenQ MX880UST oraz oryginalnego oprogramowania.

Tablice interaktywne to nowoczesna pomoc naukowa, która w powiązaniu ze specjalnie opracowanym oprogramowaniem daje ogromne możliwości edukacyjne.

Praca z tablicą interaktywną pozwala między innymi na:

  • skupienie uwagi słuchaczy, zwiększające tym samym przyswajalność treści przekazywanych uczniom,
  • wykorzystywanie w pełni najnowszych zewnętrznych źródeł informacji, takich jak Internet, programów multimedialnych czy filmów dydaktycznych (możliwość robienia notatek na ruchomym lub zatrzymanym obiekcie),
  • ciekawą pracę z narzędziem wymagającą od uczniów zaangażowania oraz multimedialnej reakcji,
  • opracowanie przez nauczycieli autorskich interaktywnych lekcji z każdego przedmiotu.

 

 

 

 

Tablica Interactive IPBoard 85

"(...)Interactive IPBoard to najnowsza generacja tablic interaktywnych. Dzięki zastosowaniu technologii elektromagnetycznej pasywnej tablice IPBoard cechuje bardzo wysoka precyzja oraz szybkość pracy. Powierzchnia tablic jest w 100% odporna na uszkodzenia mechaniczne dzięki czemu idealnie sprawdzają się one zarówno w szkolnictwie jak i sektorze biznesowym.
Unikalną cechą tablic IPBoard jest funkcja DualPen umożliwiająca jednoczesną pracę dwóch osób na powierzchni tablicy. Dzięki temu dwóch uczniów lub uczeń i nauczyciel mogą wspólnie pracować na tablicy i wykorzystując dowolne funkcje tworzyć w ten sposób np. schematy, wykresy czy sprawdzać na wzajem efekty swojej pracy.
Obsługa tablicy IPBoard jest możliwa przy wykorzystaniu dwóch pisaków zasilanych "zwykłymi" bateriami typu AAA lub akumulatorkami w tym samym rozmiarze. Dzięki temu w sytuacji rozładowania się baterii lub akumulatora w szybki i prosty sposób można wymienić je na nowe.(...)"

 

Projektor BenQ MX880UST

"(...)Projektor przeznaczony jest przede wszystkim dla odbiorców z sektora edukacyjnego. Wyróżniającą go cechą jest bardzo krótki dystans projekcji - 0.3:1, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dużego obrazu z bardzo małej odległości od ekranu - z odległości zaledwie 48 cm obraz
o przekątnej 2 m (78") - wielkość najpopularniejszych tablic interaktywnych. Znakomicie zwiększa to komfort pracy - projektor nie oślepia prowadzącego prezentacje, a prelegent nie rzuca na ekran swojego cienia. Cechy te powodują, że projektor doskonale współpracuje z interaktywnymi tablicami.(...)"

Twoja opinia
RPOWL na youtube