Polecane wydarzenia

A A A
drukujNagrody

Zwycięskie szkoły otrzymają zestaw interaktywny składający się z interaktywnej tablicy, projektora multimedialnego oraz oryginalnego oprogramowania.

Tablice interaktywne to nowoczesna pomoc naukowa, która w powiązaniu ze specjalnie opracowanym oprogramowaniem daje ogromne możliwości edukacyjne. Wykorzystanie tego rodzaju sprzętu umożliwia skupienie uwagi słuchaczy, łatwiejsze przyswojenie tematu, prowadzenie ciekawych oraz nowoczesnych lekcji. Uczeń mający możliwość pracowania z tak zaawansowanym technicznie sprzętem nie ma w przyszłości problemu z przyswajaniem innych technicznych nowinek. 

Nauczyciele mogą opracowywać autorskie interaktywne lekcje, korzystać przy tym z połączenia wszelkich najnowszych, zewnętrznych źródeł informacji (Internet, programy multimedialne, filmy dydaktyczne). Dzięki łatwości obsługi sprzętu, mogą używać map koncepcyjnych, obrazów i grafik czy też podłączyć takie urządzenia jak: kamery VHS i cyfrowe, drukarkę, napęd CD-ROM  i przygotowywać lekcję pod różnym kątem, co przyciąga uwagę uczniów. Wygodą dla nauczyciela jest również to, ze wszystkie działania prowadzone na lekcji są zapisywane automatycznie, możemy do nich wrócić w każdym momencie, niezależnie od czasu jaki minął od lekcji z której chcemy korzystać.

Pracując na tablicy interaktywnej możemy wykorzystać ją do grupowej komunikacji między uczniami, tworzyć kreatywne prezentacje, z łatwością wymieniać pomysły. Na tablicach możemy wieszać materiały do grubości 1 cm i pracować na nich z możliwością zapisu i archiwizacji bezpośrednio w komputerze.  Tablice interaktywne są w pełni bezpieczne dla użytkowników, nowoczesne projektory ultra krótkoogniskowe pozwalają uniknąć cieni na wyświetlanym obrazie, nie emitują tak silnego światła jak tradycyjne projektory, chronią więc przez to wzrok uczniów. 

 

Tablica interaktywna IQ Board ET-Dual Pro 78"

"Tablica interaktywna IQ Board ET-Dual jest urządzeniem służącym do prowadzenia zajęć lekcyjnych, prezentacji czy szkoleń wykorzystującym do tego celu multimedialną interakcję. Za pomocą specjalnych pisaków użytkownik ma możliwość nie tylko realizowania planu zajęć zgodnie z przyjętą konwencją pisania na tablicy, ale również dysponuje całym zasobem źródeł zapisanych na dysku komputera czy w Internecie! Zestawienie interaktywności tablicy i zasobów multimedialnych umożliwia już dziś przeniesie sposobu prowadzenia spotkań o charakterze edukacyjnym i prezentacyjnym w prawdziwie interaktywny świat przyszłości. Unikalne cechy tablicy to praca w trybie DUAL - dwie osoby mogą jednocześnie pracować przy tablicy. Symultaniczna praca dwóch uczniów to większa efektywność nauczania i pomysł na niebanalne zajęcia. Komfort pracy zapewnia szybkość reakcji tablicy, wysoka czułość i rozdzielczość oraz precyzyjna kalibracja systemu. Tablica posiada programowe przyciski szybkiego dostępu do najczęściej wybieranych funkcji wmontowane po obu stronach urządzenia."

żródło: informacje Mentor Polska

 

 

Projektor NEC U250X

"Projektor, w których niemal całkowicie wyeliminowano cienie i odblaski, zdecydowanie usprawnia wykorzystanie interaktywnych białych tablic w szkołach. Zintegrowana obsługa technologii 3D pozwala z optymizmem patrzeć na kolejny krok ku cyfrowym salom lekcyjnym. Z kolei ogromna różnorodność wejść analogowych i cyfrowych daje pewność także co do możliwości przekazywania treści.

Projektora można też używać w trybie biurkowym w ramach mobilnej instalacji na wózku. Urządzenie jest dostarczane z zestawem do łatwego montażu na ścianie, co gwarantuje wysoką jakość prac instalacyjnych i zapewnia zgodność z różnymi systemami umożliwiającymi regulację wysokości.

Jest to idealne rozwiązanie do zastosowań edukacyjnych i biznesowych."

źródło: informacje porducenta

 

 

Twoja opinia
RPOWL na youtube