Polecane wydarzenia

A A A
drukujTurniej Mistrzostwa RPO 2012

 

Co łączy football z Regionalnym Programem Operacyjnym? Okazuje się, że bardzo wiele. To ze środków europejskich RPO dofinansowano w regionie budowę kilkunastu obiektów sportowych. Są wśród nich baseny, boiska, hale i stadiony. Większość z nich działa przy szkołach. I właśnie te areny są świadkami zmagań amatorskich drużyn z regionu o puchar Mistrza RPO.

Połączenie sportowej rywalizacji z aktywnym spędzeniem wolnego czasu i promocją Regionalnego Programu Operacyjnego przyniosło efekt w postaci organizacji turnieju piłkarskiego. Do rozgrywek zgłosiło się 48 drużyn z województwa lubelskiego. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 46 zespołów. Skład każdej z ekip może liczyć max. 10 osób.

Podczas drugiego i trzeciego weekendu września (15 i 22 września) rozegrano 8 turniejów eliminacyjnych na
8 obiektach sportowych, które powstały za pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do finału awansowały najlepsze drużyny fazy eliminacyjnej (dane w tabeli).

Finał mistrzostw zostanie rozegrany w sobotę (29 września) na boisku przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum we Frampolu. Początek o godz. 9.00. Ścisłych finalistów wyłoni system pucharowy. Zespoły zostaną podzielone na 2 grupy, po 4 drużyny. Z każdej grupy do dalszych gier awansują dwie najlepsze. Zwycięzca grupy A zagra z drugim zespołem grupy B, a druga ekipa grupy A rozegra mecz z drużyną, która zajęła pierwsze miejsce w grupie B. Pokonani powalczą o 3 miejsce, natomiast zwycięzcy spotkają się w meczu finałowym o puchar Mistrza RPO. Gdy regulaminowe 30 minut nie wskaże tryumfatora rozgrywek, zostanie zarządzona 10 minutowa dogrywka. Jeśli także ona nie przyniesie rozstrzygnięcia do wyłonienia Mistrza RPO potrzebne będą rzuty karne.

Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody. Zdobywcy mistrzowskiej korony otrzymają laptopy, komplet strojów sportowych oraz okazały puchar. Wicemistrzowie zadowolą się tabletami i strojami sportowymi. Natomiast brązowi medaliści po zawodach będą mogli udać się na chwilę relaksu w nowych koszulkach i spodenkach, ponieważ przewidziano dla nich weekendowe vouchery do jednego z hoteli SPA w Kazimierzu Dolnym oraz komplet strojów sportowych.

Mistrzostwa RPO są doskonałą okazją do odkrycia nowych talentów piłkarskich, dlatego w puli nagród fazy eliminacyjnej i turnieju finałowego znalazły się indywidualne wyróżnienia dla Najlepszego bramkarza (profesjonalne rękawice bramkarskie) oraz Najskuteczniejszego strzelca (oryginalna piłka EURO 2012).

 

Twoja opinia
RPOWL na youtube