Polecane wydarzenia

A A A
drukuj2013

I Ty znajdź się na szlaku projektów RPO WL

Informator turystyczny „Na szlaku projektów RPO WL" idealny na wakacyjne wycieczki!

Po raz kolejny okazało się, że kreatywność mieszkańców województwa lubelskiego nie zna granic. W realizacji wielu marzeń i wyjątkowych pomysłów pomogły fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Nasz informator pokazuje nie tylko ciekawe miejsca i atrakcje, które trzeba i warto zobaczyć. Jest też zbiorem projektów, świadczących o dobrze zainwestowanych pieniądzach z Unii Europejskiej na turystykę.

W efekcie na Lubelszczyźnie znajdą coś dla siebie osoby lubiące aktywny wypoczynek, połączony z dużą dawką adrenaliny. Proponujemy wypoczynek w siodle, spływy kajakowe i pontonowe, loty balonem, ścieżki rowerowe dla miłośników „dwóch kółek", pracę nad kondycją i idealną sylwetką na siłowni oraz zachęcamy do spróbowania swoich sił na polu golfowym, całorocznym igielitowym stoku narciarskim lub w grze w squasha.

Mamy też propozycje dla mniej wymagających, którzy cenią sobie spokój w otoczeniu dzikiej przyrody. Relaks nad licznymi zalewami, spotkanie z lwem w jedynym w Polsce Wschodniej zamojskim ogrodzie zoologicznym czy spacery po urokliwym i zabytkowym centrum Zwierzyńca w samym sercu Roztocza powinny zadowolić każdego turystę.

Ciekawi świata, łączący relaks ze zwiedzaniem, z pewnością też nie będą się nudzić. Zainteresowani mogą cofnąć się w czasie do II stulecia naszej ery i na własne oczy przekonać się jak żyli Goci - plemię, które podbiło Cesarstwo Rzymskie, i którego pierwszą stolicą był niewielki Masłomęcz pod Hrubieszowem. Idealnym miejscem na połączenie przyjemnego z pożytecznym jest Zamość, Perła Renesansu. Warto również choć na moment zatrzymać się w multimedialnej „Piwnicy pod Fortuną" w Lublinie, a także odwiedzić miejsce, w którym swoje dzieciństwo spędził Józef Ignacy Kraszewski.

Gwarantujemy, że zarówno mieszkańcy województwa, jak i turyści przyjeżdżający na malowniczy wschód Polski, z pewnością odkryją jak z pomocą środków unijnych, w ciągu ostatnich 7 lat, zmienił się nasz region.

 

Twoja opinia
RPOWL na youtube