Polecane wydarzenia

A A A
drukujFinałowa rozgrywka

Znamy już szczęśliwców, którzy zgarnęli główne nagrody w Olimpiadzie Wiedzy o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego.

22 listopada, w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS w Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka, 10 dwuosobowych drużyn reprezentujących uczelnie wyższe województwa lubelskiego zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Unii Europejskiej i wiedzy ogólnej. Otuchy uczestnikom dodawali zaproszeni przez nich goście, szanowne jury, przedstawiciele uczelni, z których wywodzili się uczestnicy a także niezawodny prowadzący, Pan Kamil Smerdel.

Stopień trudności pytań był zróżnicowany, ale drużyny nie miały większych problemów z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy zachwycili ogromną wiedzą zarówno o samym Programie Regionalnym i realizowanych dzięki środkom unijnym projektom, jak i wiedzy o strukturach Unii Europejskiej.  

Po dwóch wyczerpujących etapach wyłoniliśmy finałową trójkę, której rywalizacja przyprawiła zgromadzonych o szybsze bicie serca.

Nagrody po 3 000 złotych zasilą konta Pani Niny Sobczyszczak i Pana Bartłomieja Martysa. Alma mater naszych zwycięzców, czyli Katolicki Uniwersytet Lubelski, otrzymał nagrodę przeznaczoną na działalność dydaktyczną uczelni w wysokości 5 000 złotych.

Drugie miejsce na podium zajęli studenci Politechniki Lubelskiej, Pan Jarosław Korczyński i Pan Paweł Zając.

Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Pan Maciej Rękawek i Pan Mateusz Sadowski.

 

Wszystkim uczestnikom Olimpiady Wiedzy jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć. Filmy z finałowej rozgrywki dostępne są TUTAJ.

 

Twoja opinia
RPOWL na youtube