Polecane wydarzenia

A A A
drukujKonkurs dla gimnazjów

W 2014 roku przypada 10 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przygotował akcję informacyjną dla szkół gimnazjalnych. Jej celem będzie dotarcie do wszystkich gimnazjów na Lubelszczyźnie i zapoznanie uczniów z efektami wykorzystania środków unijnych, które mogliśmy zaobserwować na przestrzeni 10 lat od akcesji Polski do UE.

W ramach wydarzenia powstał krótki film animowany, który ma przybliżyć młodzieży tematykę funduszy europejskich. Animacja w prosty, przestępny i jednocześnie zabawny sposób przekaże podstawowe informacje o Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego oraz Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego. Tylko z tych dwóch unijnych programów, od 2006 do 2013 roku, do naszego regionu trafiło blisko 6 miliardów euro. Film ma również pokazać gimnazjalistom jak wiele pozytywnych zmian zaszło w ich najbliższym otoczeniu dzięki tym środkom.

W szkołach, które wyraziły chęć zaangażowania się w akcję informacyjną, zorganizowany zostanie konkurs dla uczniów, którego tematem będą fundusze europejskie w województwie lubelskim.

Aby uczniowie, którzy zechcą wziąć udział w konkursie, mogli się do niego odpowiednio przygotować, opracowano Skrypt wiedzy o funduszach europejskich i Regionalnym Programie Operacyjnym.

Skrypt wiedzy dostępny jest TUTAJ, a animacja TUTAJ.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia a niezdecydowanych zachęcamy do wspólnej zabawy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu wiedzy (03-03-2014) 172.94 KB

Regulamin konkursu plastycznego (03-03-2014) 172.27 KB

Formularz odbioru nagród głównych (03-03-2014) 213.57 KB


Do otwarcia plików pdf potrzebne jest darmowe oprogramowanie Acrobat Reader które można pobrać tutaj.

Twoja opinia
RPOWL na youtube