Polecane wydarzenia

A A A
drukujKonkurs gryRPO

Graj i wygrywaj z Regionalnym Programem Operacyjnym


Pamiętacie koło fortuny? Macie dobrą pamięć? A może lubicie budować? Spróbujcie swoich sił na przygotowanej przez nas stronie z grami i quizami, gdzie sprawdzicie swoją wiedzę o Unii Europejskiej i funduszach europejskich. Nie ważne, czy macie 10, 20, a może 50 lat. Dołączcie do zabawy, bądźcie najlepsi i wygrywajcie atrakcyjne nagrody. Wystartowaliśmy 6 grudnia na www.gryrpo.pl.

Pewnie każdy lubi od czasu do czasu zagrać w ciekawą grę lub rozwiązać interesujący quiz. Łamigłówki, zabawa w zapamiętywanie i możliwość tworzenia. To tylko niektóre gry, które przygotowaliśmy z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Dzięki nim chcemy w lekki i zabawny sposób pokazać mieszkańcom województwa, także tym najmłodszym, że środki unijne są wokół nas i zmieniają nasze otoczenie.


Gry i quizy dobraliśmy do wieku użytkowników. Tematykę funduszy europejskich przybliżamy już siedmiolatkom (grupa 7-12 lat). Najmłodsi gracze będą mogli pomóc swojemu koledze bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Chłopiec „z nosem w książce" pilnie przygotowuje się do konkursu o Unii Europejskiej, dlatego nie dostrzega różnych przeszkód na swojej drodze. Musi je ominąć, aby zdążyć na lekcje.

Starsi internauci i młodzież (grupa 13-18 lat) może poczuć się, jak wójt, burmistrz lub prezydent miasta i za dotację z RPO wybudować wirtualną oczyszczalnię ścieków. Gracze mają do wyboru różne rodzaje oczyszczalni, które powstały w województwie lubelskim ze środków unijnych. Muszą wybrać takie, które najlepiej poradzą sobie z usunięciem zanieczyszczeń, a dodatkowo pilnować budżetu, ponieważ będą mieć do dyspozycji ograniczoną sumę pieniędzy.

Wyzwaniem dla dorosłych (grupa 19+) będzie pomoc Profesorowi Zakręconemu, w którego laboratorium zapanował chaos. Profesor jest wynalazcą, specjalizującym się w konstruowaniu robotów. Odkrywanie innowacyjnych rozwiązań technicznych ułatwiają fundusze europejskie, które umożliwiają mu prowadzenie badań naukowych. Tuż przed premierą nowego modelu robota w laboratorium wybucha bunt. Szukając rozwiązania problemu gracze muszą zmierzyć się z łamigłówkami, przy okazji otrzymują garść informacji o unijnym wsparciu na innowacyjność.

To tylko kilka przykładów. Każda z grup wiekowych będzie miała do wyboru po trzy gry. Wśród nich są także: popularne koło fortuny, gry ćwiczące zapamiętywanie i spostrzegawczość oraz quizy bazujące na skojarzeniach. Niespodzianką jest bonusowa gra, dzięki której każdy z graczy będzie mógł zwiększyć szansę na zwycięstwo, zdobywając dodatkowe punkty.

Aby dołączyć się do zabawy wystarczy wpisać adres strony www.gryrpo.pl, wybrać swoją kategorię wiekową i wejść do świata wirtualnej rozrywki. Wystartowaliśmy 6 grudnia!

Wcześniej warto, choć trochę, poczytać o funduszach unijnych w naszym województwie i o Regionalnym Programie Operacyjnym. Pomocne mogą okazać się strony:

www.rpo.lubelskie.pl
www.mapa.rpo.lubelskie.pl
http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/719/ [animacja i skrypt wiedzy o RPO]
http://rpo.lubelskie.pl/wirtualnyspacer/

Nie ważne, czy masz 10, 20, a może 50 lat. Walcząc o zwycięstwo odkryjesz ile zyskało nasze województwo dzięki funduszom europejskim z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dla najlepszych - w każdej kategorii wiekowej - czekają nagrody: konsole do gier, inteligentne zegarki, miniwieże i wiele innych cennych nagród.

Strona internetowa www.gryrpo.pl link zewnętrzny została stworzona z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa w sieci. Gry i quizy pozbawione są jakichkolwiek elementów przemocy. Stanowią źródło darmowej, emocjonującej i inteligentnej, a przede wszystkim bezpiecznej rozrywki.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata funduszy europejskich w lekki i przyjazny sposób.

Twoja opinia
RPOWL na youtube