Polecane wydarzenia

A A A
drukujAktualności

Zoom Natury nominowany w konkursie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

16-07-2015

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło listę projektów nominowanych w konkursie "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich". Wśród nich jest Park rekreacji ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim.

Już po raz ósmy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wybierze najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Przez promocję dobrych praktyk, konkurs pokazuje wpływ Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach:

  • Rewitalizacja;
  • Obiekt turystyczny;
  • Turystyka mobilna i wirtualna;
  • Turystyka aktywna;
  • Kultura i sztuka;
  • Miejsce przyjazne rodzinie;
  • Edukacja.

O zwycięstwo rywalizować będzie 21 inwestycji wybranych spośród 195 zgłoszeń. Wśród nich znalazł się Park rekreacji ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim, dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007-2013. Projekt zrealizowany przez samorząd Janowa Lubelskiego otrzymał nominację w kategorii "Edukacja".

Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim wybierze 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich. Zwycięzców poznamy we wrześniu.

Nagrodą główną w każdej kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich", tablica pamiątkowa, dyplom, pakiet materiałów promujących każdego z laureatów, a także liczne działania promocyjne.

Swój projekt wybiorą także internauci. Szczegóły niebawem.

Utworzony: 16-07-2015 09:13Paweł Florek.
wróć do aktualności »
Twoja opinia
RPOWL na youtube