Polecane wydarzenia

A A A
drukujAktualności

EUROLIDER LUBELSKIEGO - Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

24-11-2010

II miejsce w II edycji konkursu "EUROLIDER Lubelskiego" zajął Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego z projektem „Zakup taboru kolejowego”.
Pięć szynobusów jakie zakupił Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego to nowoczesne maszyny spełniające  najwyższe standardy: rozwijają prędkość do 120 km/h, mają 250 miejsc siedzących i umożliwiają podróżowanie osobom niepełnosprawnym. Szynobus to dwuczłonowy pojazd posiadając ekologiczny, spalinowy silnik. Jest bezprzedziałowy, w pełni klimatyzowany i monitorowany. Dzięki nowoczesnemu napędowi, cichemu zawieszeniu oraz hamulcom tarczowym szynobus jest mniej uciążliwy dla środowiska niż tradycyjny pociąg.

Autobus szynowy wyposażony jest również w system, który informuje podróżnych o trasie przejazdu i najbliższych przystankach. Szynobusy już kursują po trasach Lubelszczyzny. Docelowo będą obsługiwać także nowe trasy: m .in. Lublin-Port Lotniczy w Świdniku. Samorząd województwa liczy, że dzięki tej inwestycji podróżowanie koleją będzie alternatywą dla przeciążonego transportu drogowego. Projekt należy do kluczowych przedsięwzięć realizowanych na Lubelszczyźnie, współfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Całkowita wartość projektu: 36, 118 mln zł.

Dofinansowanie: 15, 820 mln zł.

Przyspieszenie: 6, 274 mln zł.

Utworzony: 24-11-2010 13:18Remigiusz Małecki.
wróć do aktualności »
Twoja opinia
RPOWL na youtube