Polecane wydarzenia

A A A
drukujAktualności

EUROLIDER LUBELSKIEGO - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim

24-11-2010

III miejsce w II edycji konkursu "EUROLIDER Lubelskiego" zajęła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim z projektem „Poprawa bezpieczeństwa chemiczno-ekologicznego w Powiecie Radzyńskim”.

Niewątpliwą zaletą pięciu zakupionych samochodów jest ich „uterenowienie” oraz posiadanie napędu 4x4. Umożliwi  to szybki dojazd do miejsca zdarzenia zlokalizowanego nawet w trudnodostępnych obszarach(np. obszarów leśnych lub podmokłych). Największe zagrożenie pożarowe w powiecie radzyńskim występuje na obszarach rolniczych i leśnych oraz terenach zabudowanych. Powierzchnia lasów wynosi tu ponad 20 tys. ha. Przez powiat wiodą ważne szlaki komunikacyjne - droga krajowa nr 19 Białystok - Rzeszów (35km) oraz droga nr 63 prowadząca ze Sławatycz (przejście graniczne z Białorusią) w głąb kraju. Powyższe sprawia, że transport samochodowy w powiecie radzyńskim jest dominującą formą przewożenia towarów i ładunków. Stwarza to potencjalne zagrożenie w zakresie przewozu toksycznych substancji chemicznych i przemysłowych zarówno produkowanych w Polsce jak i innych krajach.

Dzięki zakupionym wozom strażackim poprawi się stan bezpieczeństwa ekologicznego powiatu radzyńskiego zwłaszcza w zakresie zapobiegania degradacji środowiska naturalnego. Po pierwsze nowoczesny sprzęt pozwoli na podejmowanie bardziej efektywnych działań. Po drugie skróceniu ulegnie czas potrzebny na podjęcie działań operacyjnych. Zwiększenie ilości i jakości posiadanego sprzętu umożliwi skuteczne i szybsze udzielanie pomocy przy jednoczesnej minimalizacji skutków wypadków dla poszkodowanych, a w przypadku katastrof z udziałem materiałów niebezpiecznych zmniejszać ich negatywny wpływ na środowisko.

Całkowita wartość projektu: 3, 663 mln zł.  

Dofinansowanie: 3, 113 mln zł.

Przyspieszenie:  3, 075 mln zł.

Utworzony: 24-11-2010 13:26Remigiusz Małecki.
wróć do aktualności »
Twoja opinia
RPOWL na youtube